пʼятниця, 27 березня 2015 р.

                                                     Навчання грамоти
                     
                                                           Письмо
                                                            1 клас

Тема: звук[ф] , позначення його буквою (,,еф'') Читання слів. Опрацювання вірша І. Макоти і              тексту ,,Телефон'' Складання правил розмови по телефону.

Мета: ознайомити учнів з новою буквою ,,еф'' та її звуковим значенням:відпрацювати з учнями артикуляцію звука [ф] ; вдосконалювати навички звуко-буквенного аналаізу слів; розвивати читацькі навички та зв'язне мовлення учнів ; активізувати пізнавальну діяльність дітей.

                                                          Хід уроку

I Організаційний момент.
                            Нумо, діти, підведіться .
                            Один, одному всміхніться
                            Чули вже дзвенів дзвінок ,
                            Починається урок.
II Повторення і закріплення вивченого матеріалу.

1, Робота над скоромовкою.
     
     -Ми кущі,
     Золоті у нас плащі,
     Золоті у нас плащі
     На дощі.

 2, Назвіть слова з буквою ,,ща''

     -Звуко-буквенний аналіз слів : кущ, плащ, дощ.
     -Які звуки позначає буква ,,ща'' ?

 3, Гра ,,Буква загубилась''
 -Вставте пропущені букви .
  Ні...ка, ...ічки, хру..., рі...ка, бор...ик,..

III Вивчення нового матеріалу.
   
 1, Прослухайте вірш і скажіть,  який звукнайчастіше в ньому повторюється?
           
             Фіолетовий фламастер
             Фарбувати квіти майстер.
             Фіолетові фіалки 
             Фарбував він для Наталки.

  2, Гра ,,Навпаки''
            
             Фа-фа-фа-аф-аф-аф
             фо-фо-фо-оф-оф-оф 
             фи-фи-фи-иф-иф-иф

 3, Артикуляційна вправа ,,Ехо''

              Робота фотографа-фа-фа-фа
              Стрункий жираф-аф-аф-аф
              Веселий дельфін-фін-фін-фін
              Дзвонить телефон-фон-фон-фон

 4, Гра ,,Впіймай звук [ф]''
   
  Вітер, форма, шарф, вікно, фільм, віз, фонтан, морозиво, година, форма, носоріг, футбол.

 5, Гра ,,Мозговий штурм''

  -Доберіть слово з новим звуком.

 6, Розгляньте зображення предметів і назвіть місце знаходження звука    [ф] ,[ф'] у назвах   предметів.
 
      фіалка                               портфель
  
      ферма                               шарф



      телефон                           форма

 7, Ознайомлення з літературою ,,еф''
      -На що схожа літера ,,еф''? (на ключик, на ножниці, на фонтан)

 8, Друкування літери ,,еф'' в зошиті з друкованою основою.

 9, Фізкультхвилинка

 10, Робота з таблицею
      
-Співставте звукову модель та малюнок.

 11, Робота з букварем
     1)Читання слів у стовпчиках вчителем.
     2)Читання слів учнями:
      -буксиром
      -вибіркове читання .
     3)Звуко-буквенний аналіз слів (фіалка, фрукти)
        Які звуки позначає буква ,,еф''?

  12. Опрацювання вірша Івана Макоти.
       1)Читання вірша вчителем.
          Словничок: феєрверк, фонтан, факел.
       2)Вправа ,,Бджілки"
       3)Вибіркове читання.
       -Прочитайте трискладові слова з буквою ,,еф''.
        -Прочитайте чотирискладові слова з буквою ,,еф".
     
  12, Опрацювання тексту ,,Телефон''
       1) Читання тексту вчителем.
       2)Опрацювання тексту    
           -Для чого служить телефон?
           - Як у давні часи люди передавали інформацію?
        3) вправа"Бджілки"

  13.Складання правил розмови по телефону. 
           -Привітайся і назви своє ім"я.
            -Говори чітко і коротко
           -Телефонуй у зручний для співрозмовника час.

  VI  Підсумок уроку
           -З якою буквою ми познайомилися?
           -Який звук вона позначає?




Немає коментарів:

Дописати коментар