неділя, 29 березня 2015 р.

                                                        Навчання грамоти

                                                                1 клас

Тема: Алфавіт. Звуки мовлення. Алфавітні назви букв. Закріплення вміння писати букви
          алфавіту.
Мета: ознайомити учнів з алфавітом; повторити назву кожної букви; підсумувати навички
          учнів з письма набуті протягом року; розвивати вміння розрізняти букви і звуки; вихо-
          вувати охайність.

                                                               Хід роботи         
 I Організаційний момент.
 
   Продзвенів дзвінок.
   Почнемо урок
   Зараз сядуть лиш дівчата,
   А за ними і хлоп`ята.
   Щоб урок пройшов не марно,
   Треба сісти рівно, гарно.
 
   Девіз уроку:
   Душу і серце в роботу вклади,
   Кожну хвилину в труді бережи.

 II Актуалізація опорних знань 
  1.Акровірш.
   А-з неї діти починають 
   Буквар читати з ранніх літ.
   Екзамен перший свій складають,
   Тож треба знань її як слід 
   Коли вже вивчена вона,
   Авжеж прислужиться сповна
   
  -Складіть слово з перших букв кожного рядка.
  -Що таке абетка?

   Абетка-це певний порядок розміщення букв у писемності будь-якого народу.

 2. Гра" Розсипанка "
  - Утворіть з розсипаних букв слова, яким би ми могли по іншому назвати абетку.


 III Оголошення теми і мети уроку.
    Сьогодні ми здійснимо подорож у місто Алфавіт.

 IV Вивчення нового матеріалу.
     1. Робота над загадкою.
   -Відгадайте загадку і скажіть як звуть жителів нашого прекрасного міста.
     
     -Коли хочеш ти читати,
      То мене повинен знати.
      А коли мене не знаєш, 
      То нічого не вгадаєш.
                              (Буква)

   -Букв в алфавіті є 33.
   -Яка перша буква відкриває двері в місто Алфавіт?
   -Широко ротик відкривай букву А ти проспівай.
  
   Пісенька про букву А
   А-а-а, а яєчка два 
   Знесла курочка чорненька,
   Знайшла дівчинка маленька,
   А-а-а, а яєчка два.

  -Який звук позначає буква ,,а"?
  -Скільки є голосних звуків?
  -Скільки є голосних букв?

  3.Робота в зошиті:
   -Каліграфічна хвилинка.
   -Запишіть голосні звуки .
 
  4. Словниковий диктант.
   -Доберіть слова з звуком [a] і запишіть;
    [o](молоко, коло) [і] (ліс) , [и] (син, лин)
    [y](дуб,вуж).
    
  5. Гра,,Мікрофон"
    -Яка буква живе по сусідству з буквою ,,а"?
    -Доберіть слова з буквою ,,бе"
    -Складіть звукову модель до поданих слів (робота в групах)
    -Який звук позначає буква ,,бе" в слові білка?
    -Який звук позначає буква ,,бе" в слові бобер?
    -Як поділяються приголосні звуки?
    -Який приголосний звук є завжди м`яким?
    -Яка буква не позначає звука?

 6. Робота над прислів`ям.
    Послухайте прислів`я і скажіть, про що в ньому йдеться.
    Слово-вітер, письмо-грунт.
    -Вітер-це буква чи звук?
    -З чим порівнюють букви?
  7. Робота в зошиті.
     Списування.
    -Запишіть прислів`я в зошит.

 8. Читання алфавіту за таблицею.
    -З чого складаються слова? 
    -Назвіть алфавітні назви букв.

 9. Робота в зошиті з друкованою основою.
    -Запишіть поруч каліграфічно букви алфавіту.

 10. Гра ,,Добери слова"
    Перед вами лежить друкована літера. Візьміть кольорові олівці і напишіть на аркуші 
    паперу писану літеру.
    -Доберіть слова, в яких би ця літера стояла на початку слова, посередині слова, або в кінці 
    слова і запишіть на цьому аркуші.
   -Прочитайте записані слова.

 V. Підсумок уроку.
     -Скільки букв є в алфавіті?
     -Скільки є голосних букв?
     -Як розміщені букви в алфавіті?



Немає коментарів:

Дописати коментар